A A A

XXVI MIĘDZYNARODOWY MISTRZOWSKI KURS PIANISTYCZNY - 2019

XXVI MIĘDZYNARODOWY MISTRZOWSKI KURS PIANISTYCZNY

Bergisch Gladbach (Niemcy) 12 - 18 sierpnia 2019

 

Kurs odwołany 16.06. 2019 z powodu zbyt małej ilości zgłoszeń

 

zajęcia prowadzą:

PROF. ANDRZEJ JASIŃSKI (Polska)

DR. ROMAN SALYUTOV (Rosja/Niemcy)

 

Kierownictwo Kursu: Roman Salyutov, Juliusz Adamowski

 

Kurs organizowany jest przez

VEREIN MUSIK- UND KULTURFESTIVAL GL E.V. (Bergisch Gladbach - Niemcy)

przy współpracy

TOWARZYSTWA IM. FERENCA LISZTA (Wrocław)

 

 

Z okazji 30-lecia Towarzystwa im. Ferenca Liszta nawiązana została  współpraca z Niemieckim Towarzystwem Kulturalnym „Musik- und KulturFestival GL e. V.”.  Kolejna edycja międzynarodowego kursu mistrzowskiego dla pianistów odbędzie się w dniach 12 - 18 sierpnia 2019 r. w Bergisch Gladbach, Niemcy (niedaleko Kolonii). Jest to nowy poziom międzynarodowego rozwoju i promocji Międzynarodowych Mistrzowskich Kursów Pianistycznych we Wrocławiu.

 

Regulamin kursu

 

Kurs przeznaczony jest przede wszystkim dla kandydatów przygotowujących się do międzynarodowych i krajowych konkursów muzycznych, nie jest to jednak wymóg obligatoryjny. Uczestnicy mogą zgłosić dowolny repertuar solistyczny, lub w zakresie duetów fortepianowych.

 

Kwalifikacja do udziału w kursie odbędzie się na podstawie biografii artystycznej kandydata, oceny jego udziału w poprzednich edycjach kursu i kolejności zgłoszenia.

 

Lekcje profesorów i indywidualne ćwiczenia uczestników kursu odbywać się będą w Szkole Muzycznej w Bergisch Gladbach. Zajęcia, w zależności od potrzeb mogą być tłumaczone na język polski.

 

Zakwaterowanie i śniadanie są dostępne w Thomas Morus Akademie (wysokiej klasy hotel zamkowy na górze, z pięknym widokiem na Kolonię, www.tma-bensberg.de). Około 15 minut spacerem do jednego z dwóch centralnych dworców autobusowych i kolejowych połączonych bezpośrednio z Kolonią (25 minut) i wszystkimi pięknymi przedmieściami regionu Rhein-Berg.

Zakwaterowanie w hotelu osoby towarzyszącej jest możliwe na podstawie wcześniejszego zgłoszenia takiej potrzeby (na karcie zgłoszenia lub w innej formie najpóźniej do 21 lipca 2019 r).

 

Opłaty dla Polaków: 1740 zł. za uczestnictwo aktywne solisty, 1500 zł. za uczestnictwo aktywne członka duetu fortepianowego, 1300 zł. za uczestnictwo bierne oraz dla osób towarzyszących.

W ramach tej opłaty organizatorzy zapewniają czynne lub bierne uczestnictwo w kursie, zakwaterowanie od noclegu 12/13 sierpnia do noclegu 17/18 sierpnia, śniadania (bardzo obfite), możliwości ćwiczenia oraz specialny bilet na cztery przejazdy autobusem z hotelu do szkoły muzycznej i z powrotem .

Rezygnacja z hotelu obniża opłatę za kurs o 750 zł.

Czynne uczestnictwo obejmuje cztery lekcje (po dwie z każdym z profesorów kursu) oraz próby dla osób zakwalifikowanych do koncertu finałowego.

Dla wszystkich uczestników są również przewidziane wycieczki po Bergisch Gladbach i Bergisches Land, a także do Kolonii (na życzenie, w czasie wolnym).

 

Koncert finałowy odbędzie się w sobotę 17 sierpnia w Ratuszu w Bensberg (dzielnica Bergisch Gladbach). Jest tam sala kameralna licząca 199 miejsc siedzących.

Ponadto wybrani uczestnicy zostaną zaproszeni do występu z Orkiestrą Symfoniczną Bergisch Gladbach (www.sinfonieorchester-bg.de), a także do udziału w cyklach koncertowych i festiwalach w mieście.

 

Dyplomy - wszyscy uczestnicy kursu otrzymają dyplomy aktywnego lub biernego uczestnictwa na spotkaniu towarzyskim w po koncercie 17 sierpnia w 17 sierpnia w Ratuszu w Bensberg.

 

Zgłoszenia należy nadesłać pocztą elektroniczną wyłącznie na zamieszczonym poniżej  formularzu w pliku "docx" wraz ze zdjęciem (fotografia twarzy typu portretowego w odrębnym pliku „jpg", lub „tiff") najpóźniej do 15 czerwca 2019 r. na adres e-mailowy tifl@poczta.fm

Razem ze zgłoszeniem należy wpłacić kwotę 400 zł na konto:

Towarzystwo im. F. Liszta (pl. T. Kościuszki 10, 50-028 Wrocław)

Konto nr 18 1050 1575 1000 0022 9094 3675

ING Bank Śląski SA Oddział we Wrocławiu.

Kwota ta podlegają zwrotowi tylko w przypadku nie przyjęcia kandydata na kurs przez organizatorów. Po otrzymaniu e-mailem potwierdzenia przyjęcia na kurs należy wpłacić na ww. konto pozostałą część opłaty za kurs w terminie podanym w potwierdzeniu przyjęcia na kurs.

 

Potwierdzenia przyjęcia na kurs kandydaci otrzymają e-mailem najpóźniej do 1 lipca 2019 r.

W pilnych sprawach można telefonować do kierownika kursu na nr (+48) 600 39 36 34, albo kontaktować się poprzez pocztę elektroniczną: tifl@poczta.fm