A A A

Wykonawcy koncertów » Pianiści (398)

Rydel Paweł

Gdański pianista wykształcony w rodzinnym mieście pod kierunkiem prof. Katarzyny Popowej-Zydroń i prof. Waldemara Wojtala. Obecnie pracuje jako adiunkt w Katedrze Fortepianu Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku.


Swoje umiejętności w zakresie gry solowej i wykonawstwa muzyki kameralnej doskonalił na wielu mistrzowskich kursach muzycznych pracując pod kierunkiem wielu wybitnych artystów-pedagogów (Andrzej Jasiński, Kevin Kenner, Jean-Paul-Sevilla, Andrzej Tatarski, Jadwiga Kaliszewska, Mark Lubotsky, Henry Meyer, Marek Moś i Maria Szwajger-Kułakowska).


Jest laureatem najwyższych nagród na konkursach pianistycznych i kameralnych - m.in.: na I Ogólnopolskim Konkursie na Stypendia im. F. Liszta we Wrocławiu (1991), III Ogólnopolskim Konkursie Pianistycznym im. I. J. Paderewskiego w Bydgoszczy (1994), I Konkursie Muzyki Kameralnej w Zakopanem (ze skrzypkiem Andrzejem Kacprzakiem - 1998) oraz nagrody Jury na Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym w Bremen (Niemcy - 1999).


Prowadzi regularną działalność koncertową jako solista i kameralista występując w wielu salach koncertowych w Polsce i innych krajach Europy (m.in. Rosja, Niemcy, Norwegia, Ukraina, Włochy).


  •  Paweł Rydel
    Paweł Rydel