A A A

Wykonawcy koncertów » Pianiści (398)

Nehring Szymon

Szymon Nehring jest jednym z najbardziej utalentowanych i obiecujących pianistów młodego pokolenia w Polsce. Dzięki znakomitym występom w XVII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina jako jedyny Polak zagrał w finale konkursu i otrzymał wiele zaproszeń koncertowych z Polski i z zagranicy.

Obecnie jest studentem Akademii Muzycznej w Bydgoszczy w klasie prof. Stefana Wojtasa. Wcześniej przez 11 lat uczył się pod kierunkiem Olgi Łazarskiej w Państwowej Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej I stopnia im. M. Karłowicza w Krakowie i Ogólnokształcącej Szkole Muzycznej II stopnia im. F. Chopina w Krakowie.

 

Regularnie uczestniczy w konkursach i festiwalach. Do jego ostatnich osiągnięć artystycznych należą I miejsce i 6 nagród specjalnych w Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym „Halina Czerny-Stefańska in memoriam” w Poznaniu (2014 r.) i I nagroda w konkursie „Arthur Rubinstein in memoriam” w Bydgoszczy (2014 r.). W 2015 r. wystąpił w finale XVII Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego im. Fryderyka Chopina i otrzymał wyróżnienie, nagrodę publiczności oraz szereg nagród dodatkowych w tym za stworzenie wybitnej kreacji artystycznej oraz za zasługi dla muzyki polskiej.

 

W listopadzie 2015 r. ukazała się jego debiutancka płyta CD z muzyką polskich kompozytorów.

W grudniu tego samego roku odbył trasę koncertową wraz z Santander Orchestra występując z Koncertem fortepianowym e-moll Fryderyka Chopina w najlepszych polskich salach koncertowych w Lusławicach, Wrocławiu, Katowicach, Warszawie i Szczecinie.

Koncertował w wielu krajach (Austria, Estonia, Francja, Kanada, Niemcy, Norwegia, Rosja, Ukraina, Węgry, Włochy).

 

Najbliższe plany koncertowe artysty obejmują wstępy w USA i Ameryce Południowej, kolejne koncerty z Santander Orchestra m. in. na 20. Wielkanocnym Festiwalu Ludwiga van Beethovena w Warszawie, koncerty w Paryżu i Strasburgu oraz w wielu miastach w Polsce.

 

Szymon Nehring jest stypendystą Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (2010 r.) a także Fundacji Pro Musica Bona (od 2010). W 2015 r. został laureatem stypendium Krystiana Zimermana.

 

Szymon Nehring jest reprezentowany przez Stowarzyszenie im. Ludwiga van Beethovena.

 

Aktualizacja - luty 2016

 

Zdjęcia i relacje medialne z recitali Szymona Nehringa w lutym 2015 r.


  •  Szymon Nehring (fot. Piotr Markowski)
    Szymon Nehring (fot. Piotr Markowski)